Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Lasery liniowe stają się w dzisiejszych czasach nieodzownym elementem palety narzędzi każdego profesjonalisty zajmującego się szeroko rozumianym wykończeniem wnętrz. Dzięki różnym kombinacjom wyświetlanych linii, lasery liniowe pozwalają na precyzyjne układanie płytek, wstawienie okien, ustawienie mebli oraz na wiele innych operacji.

Pomiary oraz wyznaczanie poziomów i pionów różnych płaszczyzn stanowią podstawę wszelkich prac budowlanych. Przez dziesięciolecia niezawodnym urządzeniem pomiarowym była poziomica, której umiejętność stosowania wymagała lat praktyki. Obecnie zastępują ją znacznie dokładniejsze i bardziej nowoczesne lasery liniowe. Są to urządzenia, dzięki którym poziomowanie podłogi czy podwieszanego sufitu, wyznaczanie miejsca na okno lub układanie „pod linijkę” pierwszych rzędu płytek ściennych nie stanowią już żadnego problemu. Laser do wyznaczania linii nie wymaga wprawnego oka i stabilnej dłoni. Urządzenie kalibruje się samoistnie, gwarantując właściwy wynik w każdych warunkach terenowych.
Jak działa laser liniowy?

Lasery liniowe są urządzeniami o bardzo prostym działaniu. Po uruchomieniu emitują skupioną wiązkę światła, która przebiega przez pomieszczenie. Zależnie od ustawienia lasera może ona zaznaczać swoją obecność na ścianie lub dobiegać do przeciwległej płaszczyzny, wyznaczając punkt położony dokładnie na tej samej wysokości. Laser do wyznaczania linii może też emitować więcej wiązek lub wysyłać je w różnych kierunkach. Urządzenia tego typu są też nazywane laserami krzyżowymi, ponieważ w praktyce ustawia się je tak, aby tworzyły na ścianie siatkę linii krzyżujących się pod kątem 90 stopni. Stanowią one układ odniesienia, pomocny przy wykonywaniu różnych prac budowlanych.
Lasery liniowe w naszej ofercie

Laser liniowy jest obecnie podstawowym elementem wyposażenia każdej ekipy budowlanej. Dlatego przygotowaliśmy bogatą ofertę tych nowoczesnych urządzeń. W asortymencie mamy wiele modeli urządzeń z serii Cross w wersjach podstawowej i rozszerzonej. Proponujemy laser do wyznaczania linii z zieloną diodą, który zapewni doskonałą widoczność światła w jasnych, nasłonecznionych pomieszczeniach. Polecamy też rozbudowany model emitujący trzy płaszczyzny świetlne oraz laser liniowy emitujący linię poziomą 360°, cztery linie pionowe oraz dolny punkt laserowy. Wszystkie lasery liniowe sprawdzają się przy wykonywaniu prac budowlanych, a także instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

Lasery liniowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl